pies lysieje na grzbiecie

Dlaczego pies łysieje na grzbiecie?

Liniejący pies to norma. Każdy czworonóg zrzuca sierść w różnym stopniu. Rasy długowłose linieją obficiej, krótkowłose znacznie mniej. Jest to rzecz naturalna. Problem pojawia się wtedy, gdy obserwujemy, że zwierzę zrzuca sierść w konkretnych miejscach na ciele. Czego efektem jest pojawienie się łysych placków.

pies z kleszczem

Co zrobić, gdy pies złapał kleszcza?

Spacery to dla każdego psa doskonała okazja do wybiegania i spędzania aktywnie czasu wraz ze swoim właścicielem. Jednak często zdarza się, że wracając z pełnej wrażeń wycieczki, nasz czworonóg przynosi na swoim grzbiecie niemiłego lokatora. Szczególnie w sezonie letnim psy narażone są na ataki kleszczy. Jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego koty boją się ogórków?

Na serwisie YouTube nie brakuje filmików, gdzie głównymi bohaterami są koty i… ogórki. Miliony osób się śmieją, a na klipach nagranych przez właścicieli swoich czworonożnych podopiecznych mamy do czynienia z histeryczną wręcz reakcją. Czy lubiany przez nas zielony ogórek stanowi tak wielkie zagrożenie dla kotów, że na jego widok podskakują, uciekają w popłochu czy nawet zaczynają stroszyć sierść?

Czym dla kota jest ugniatanie łapkami?

Chyba każdy właściciel kota miał okazję się przekonać o tym, jak wygląda ugniatanie łapkami kolan czy poduszki. Z całą pewnością nasz pupil nie robi tego nam na złość, chociaż wielu opiekunów mylnie rozumuje takie zachowanie. Co tak naprawdę kryje się więc pod ugniataniem nas przez kocie łapki, czemu zwykle towarzyszy mruczenie?

Dlaczego pies „saneczkuje”?

Kiedy nasz pies pociera zadem po ziemi, wówczas fachowo mówimy, że saneczkuje. Jednak czy to zachowanie jest całkowicie normalne i my jako właściciele czworonogów nie powinniśmy się nim martwić?

Czy pies może jeść ziemniaki?

Bardzo wielu właścicieli czworonogów karmi swoje zwierzaki nie tylko gotową karmą, ale również podaje im ludzkie jedzenie prosto ze stołu. Jednak czy wszystkie składniki naszego codziennego pożywienia będą odpowiednie w diecie naszego pupila?

Czy koty mogą pić mleko?

“Miałem ja miseczkę mleczka…” brzmią słowa popularnej rymowanki dla dzieci. Mleko od lat uważane jest nie tylko za przysmak kotów, ale i za podstawowy element ich jadłospisu. Ale czy słusznie? Czy kot powinien pić mleko?

Zachowanie kota po kastracji – na co zwracać uwagę?

Choć kastracja to zabieg mało inwazyjny i nie wymagający długiego okresu rekonwalescencji, mimo wszystko ma wpływ na funkcjonowanie całego kociego organizmu. Aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie, należy zapewnić wykastrowanemu kotu odpowiednią opiekę.

Kot nie ma apetytu i śpi – co robić?

Koty to zwierzęta o silnym charakterze, które miewają swoje humory. Z reguły jednak nie odmawiają jedzenia. Choć brak apetytu nie zawsze musi oznaczać chorobę, to jeśli utrzymuje się dłużej niż 1-2 dni lub towarzyszą mu inne niepokojące objawy, nie wolno go bagatelizować.